خانه » روابط عمومی » کمپین بین‌المللی نابودسازی سلاح‌های هسته‌ای برنده جایزه نوبل صلح سال ۲۰۱۷ شد

کمپین بین‌المللی نابودسازی سلاح‌های هسته‌ای برنده جایزه نوبل صلح سال ۲۰۱۷ شد

کمپین بین المللی نابودسازی سلاح‌های هسته‌ای یا آیکن٬ برنده‌ی جایزه صلح نوبل سال ٢٠١٧، به دنبال ترویج و پیاده سازی کامل پیمان سازمان ملل متحد برای ممنوعیت جنگ‌افزارهای هسته‌ای است. رییس کمیته نوبل نروژ در زمان اعلام نام آیکن به عنوان برنده این جایزه گفت که این جایزه برای به رسمیت شناختن تلاش‌های این کمپین در راستای کاهش میزان سلاح‌های هسته‌ای در جهان اعطا شد تا به این ترتیب «توجه‌ها به پیامدهای انسانی فاجعه بار استفاده از هرگونه سلاح هسته‌ای و تلاش‌های این کمپین برای ممنوعیت استفاده از این سلاح‌ها با توجه به معاهدات جلب شود.»
http://www.icanw.org

کمپین بین المللی نابودسازی سلاح‌های هسته‌ای متشکل از بیش از ۴۶٠ عضو از ١٠٠ کشور جهان است. خانه فرهنگ جاودان از شیراز یکی از دو عضو رسمی سازمان بین‌المللی آیکن در ایران است. در سال ۲۰۱۴ خانه فرهنگ جاودان از شیراز به کمپین آیکن پیوست و در راستای گسترش صلح با این سازمان بین‌المللى هم قدم شد. خانه فرهنگ جاودان سازمانی غیردولتی، غیرسیاسی و غیرانتفاعی است که با هدف حفظ تنوع فرهنگی و ایجاد ارتباط فرهنگی میان اقوام ایرانی از طریق معرفی میراث فرهنگی ناملموس آن‌ها به یکدیگر با به رسمیت شناختن حقوق کلیه اقوام بنیانگذاری شده است و فعالیت می‌کند. خانه فرهنگ جاودان در همه‌ی فعالیت‌های خود تلاش کرده است تا جلوه‌های گوناگون تنوع فرهنگی خرده فرهنگ‌ها را به نمایش بگذارد و عمیقا اعتقاد دارد به کارگیری سلاح‌های هسته‌ای، با از میان بردن یکباره‌ی خرده فرهنگ‌ها، اثرات جبران ناپذیر و فاجعه‌باری بر روی تنوع فرهنگی بشری در جهان خواهد گذاشت.

خانه فرهنگ جاودان به عنوان عضو رسمی آیکن در ایران، این پیروزی ارزشمند را به همه‌ی اعضای آیکن در ایران و سراسر جهان تبریک می‌گوید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *