خانه » روابط عمومی » ششمین جلسه هیات رییسه شورای هماهنگی سازمان‌های غیردولتی میراث

ششمین جلسه هیات رییسه شورای هماهنگی سازمان‌های غیردولتی میراث

گزارش ششمین جلسه هیات رییسه شورای هماهنگی سازمان‌های غیردولتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور

مکان: خانه‌ی تشکل‌های غیردولتی سازمان میراث فرهنگی کشور

تاریخ: شنبه ۲۳ امرداد ماه ۱۳۹۵ ساعت ۱۳:۳۰ تا ۱۸:۳۰

به نام خدا

ششمین نشست هیات رییسه‌ی شورای هماهنگی سازمان‌های غیردولتی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در خانه تشکل‌های سازمان میراث فرهنگی کشور برگزار شد. در این نشست به دستورهای جلسه پیشنهادی و همچنین دیگر مباحث مورد پیگیری، پرداخته شد.

از مهم‌ترین موضوعات نشست، نهایی‌سازی برنامه‌های دومین گردهمایی سراسری هموندان شورای هماهنگی در شهریور ۱۳۹۵ در شهر اردبیل بود. این نشست با همکاری سه سازمان غیردولتی انجمن تایماز، انجمن دیده‌بان طبیعت سبز و انجمن متخصصین گردشگری آرتاویل و دستگاه‌های مرتبط و ذی‌نفع دولتی و غیردولتی در سطح کشور و استان اردبیل برگزار خواهد شد. جزییات برنامه با توجه به رایزنی‌های انجام شده، به تصویب نهایی کلیه هموندان محترم هیات رییسه رسید.
این گردهمایی شامل کارگاه‌های آموزشی، سخنرانی‌های تخصصی و بازدید از ظرفیت‌های گردشگری و تاریخی شهر و استان اردبیل است. حضور ۶۰ انجمن از هموندان شورای هماهنگی در این نشست پیش‌بینی می‌شود.

در ادامه‌ی جلسه، به بررسی ساختار کمیته‌ها و کارگروه‌های تخصصی پرداخته شد. همچنین چگونگی برقراری ارتباط و تداوم همکاری هموندان شورای هماهنگی با کمیته‌های موجود بررسی شد.

همچنین تصویب شرح وظایف روابط عمومی و چگونگی عملکرد آن از دیگر موارد مورد بحث در این نشست بود.

در پایان با توجه به وضعیت ویژه و گزارش‌های نگران کننده تخریب بافت‌های تاریخی شهرهای میبد و شیراز، مصوب شد هیات رییسه با قید فوریت از طریق دستگاه‌ها و مجاری مربوط، موضوع را پیگیری کرده و تا رفع این نگرانی‌ها موضوع را در دستور کار خود داشته باشد.

آخرین موضوع مورد بررسی، تعیین زمان‌بندی و هماهنگی جهت برگزاری دیدار با مدیران ارشد دولتی و قوای سه‌گانه بود. این نشست‌ها در راستای رفع موانع موجود و پیشنهاد راهکارهای اجرایی اختصاص داده شد.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *